Hematobieg przyciągnął ponad 1.000 uczestników

Posted on

Fundacja Na Rzecz Pomocy Chorym Na Białaczki zorganizowała kolejną edycję Hematobiegu i Hematospaceru. Wzięło w niej udział 1079 osób. Trasa prowadziła ścieżkami parku im. J. Słowackiego, nieopodal Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Była to nie tylko okazja do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim możliwość wsparcia osób z chorobami krwi. Uczestnicy mogli wybrać spośród kilku form udziału: biegu na dystansie 1 km lub 5 km, Hematospaceru na 1 km, biegu mam z dziećmi oraz biegu w kapciach.

Integralną częścią wydarzenia był Hematopiknik, umiejscowiony na terenie parku im. J. Słowackiego. W programie przewidziano m.in. strefy edukacyjne dla dzieci i dorosłych, obecność instytucji publicznych, animacje, koncerty oraz poczęstunek. Po raz kolejny patronat nad wydarzeniem objęła Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi.