„Wielka Olimpijska Lekcja WF” z przytupem powróciła do Zgierza. Uczniowie dziewięciu szkół ćwiczyli pod okiem olimpijczyków z zimowych i letnich igrzysk.
Ślizgi z Damianem Żurkiem (łyżwiarstwo szybkie, Pekin 2022, Mediolan/Cortina 2026), rzuty na macie pod okiem Tomasza Kupisa (zapasy, Barcelona 1992), balans na równoważni z Anetą Konieczną (kajakarstwo, Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012), pokonywanie płotków z Sylwestrem Bednarkiem (lekka atletyka, Rio de Janeiro 2016) czy ćwiczenia na refleks z piłeczkami tenisowymi, serwowane przez Annę Zambrzycką (wioślarstwo, Rio de Janeiro 2016) – wszystko to wykonane na medal, z wielkim zaangażowaniem i prawdziwą sportową pasją. A potem podziękowania i certyfikaty udziału dla szkół, wolontariuszy i osób zaangażowanych w organizację wydarzenia, na czele z prezydentem Zgierza Przemysławem Staniszewskim.
Dyplomy wręczał wiceprezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi Tomasz Rosset w towarzystwie olimpijczyków, a następnie przyszedł czas na wspólne zdjęcia i autografy mistrzów.
Projekt „Olimpijskie Aktywności” realizuje Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Woj. Łódzkiego

| Nie zawiera wirusów.www.avast.com |











