W Szkole Podstawowej nr 79 im. Łódzkich Olimpijczyków odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy IV a na sportowców. Wzięli w nim udział przedstawiciele Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi – prezes Mieczysław Nowicki, wiceprezes Tomasz Rosset, skarbnik Gabriel Kabza, sekretarz Jerzy Bednarek oraz Barbara Niemczyk, Mirosław Żerkowski, Teresa Andrzejewska i Lech Leszczyński.
Gości powitała dyrektor Anna Wituła, a podczas uroczystości Mieczysław Nowicki pogratulował młodym sportowcom i wyraził nadzieję, że są wśród nich przyszli olimpijczycy, Izabela Kisiołek-Milczewska wręczyła nagrody laureatom XIV Wojewódzkiego Literackiego Konkursu Wiedzy o Olimpiadach i Olimpijczykach, a Zofia Sygdziak przybliżyła zgromadzonym tegoroczne sukcesy sportowe uczniów szkoły.
Spotkanie zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IV a.










