Z trzema olimpijskimi medalami w Zgierzu

Posted on

Aneta Konieczna, bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Pastuszka, to kajakarka, jeden z największych talentów w historii tej dyscypliny sportu w Polsce, wielokrotna mistrzyni Polski, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy, czterokrotna olimpijka (1996, 2000, 2004, 2008), srebrna medalistka olimpijska z Pekinu 2008 oraz brązowa z Sydney 2000 i Aten 2004. Wszystkie trzy olimpijskie medale przywiozła na spotkanie z młodzieżą zgierskich szkół. Można było je porównać, zawiesić na szyi i zrobić z nimi zdjęcia. W tym czasie mistrzyni opowiadała jaka była jej sportowa droga na szczyt, ile wyrzeczeń kosztowała, ile wylanych łez i potu.

Jednak konkluzja spotkania, które prowadził wiceprezes RROl w Łodzi Tomasz Rosset, była optymistyczna – warto było wiele poświęcic, by zdobyć nie tylko laury, ale poznać wspaniałych ludzi, zawrzeć trwałe znajomości i przyjaźnie oraz zwiedzić świat. Ważne jest nie tylko, by wygrywać, ale by wygrywać uczciwie, w duchu fair play. Wtedy ma się prawdziwą satysfakcję z odniesionych sukcesów. A medale zdobyte w dwójkach pokazują, że liczą się nie tylko własne umiejętności, ale też współpraca, bez której nie byłoby tych osiągnięć. Wszyscy obecni otrzymali zdjęcia sportsmenki, na których długo składała autografy, były też zdjęcia – wspólne i indywidualne.

Akcja „Dotknij Olimpijskiego Medalu” to część projektu „Olimpijskie Aktywności” który Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi realizuje przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Woj. Łódzkiego.